5-myths-about-working-in-the-cloud-blog.png

5 mitów na temat pracy w chmurze

Autor: Monica Mercel, Product Marketing Manager w RWS.
5 mitów na temat pracy w chmurze

Niedawno opracowaliśmy własną ofertę tłumaczeń w chmurze Trados Language Cloud, która jest płynnie zintegrowana z programem Trados Studio. Obydwie oferty stanowią rozszerzenie możliwości pulpitu w chmurze i pomogą Ci stać się bardziej sprawnym i skutecznym tłumaczem.

Aby oddzielić fakty od fikcji, postanowiliśmy obalić kilka powszechnych błędnych przekonań na temat pracy w chmurze.

Muszę poświęcić dużo czasu na naukę wszystkich nowych funkcji, aby pracować w chmurze.

Podstawowa funkcjonalność chmury jest w jak największym stopniu odwzorowana w Trados Studio, dzięki czemu można bez wysiłku przechodzić między tymi dwoma środowiskami. Jest kilka nowych intuicyjnych funkcji, w tym silniki tłumaczeń, ale większość funkcji dostępnych w Trados Live Essential i Trados Live Team jest dostępna w Trados Studio. Wolisz pracować na swoim pulpicie? Możesz nadal pracować w Trados Studio, tak jak zawsze, i nadal wykorzystywać wszystkie korzyści płynące z pracy w chmurze.

Praca w chmurze to po prostu wersja online programu Trados Studio.

Nasza platforma w chmurze oferuje wszystkie podstawowe funkcje ułatwiające pracę z tłumaczeniami, które są znane z Trados Studio, a także wiele więcej. Łącząc moc chmury ze znanym Ci narzędziem CAT, będziesz mieć to, co najlepsze z obu światów, w tym: Trados Live Essential i Trados Live Team oferują współczesny interfejs użytkownika z nowoczesnymi funkcjami interfejsu zarządzania projektami, takimi jak skrzynka odbiorcza zapewniająca widok zadań Kanban, które pomagają skupić uwagę tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Korzystaj z nowej koncepcji zwanej silnikami tłumaczeniowymi - zostały one zaprojektowane tak, aby grupować razem Twoje zasoby (w tym pamięci tłumaczeniowe, termbazy i wszelkich dostawców tłumaczeń maszynowych) w celu przyspieszenia tworzenia projektów. Edytor online oferuje pewne funkcje, które nie są dostępne w Trados Studio, takie jak możliwość przełączania segmentów tłumaczenia, aby wyświetlały się w poziomie, a nie w pionie, oraz dodatkowe podglądy.

Nie potrzebuję technologii tłumaczenia w chmurze, ponieważ mam już repozytorium w chmurze, w którym zapisuję swoje projekty i zasoby.

W przeciwieństwie do innych repozytoriów w chmurze, nasze jest stworzone dla tłumaczy. To, gdzie zapisujesz swoje projekty w chmurze, jest osobistą preferencją, ale jest wiele korzyści, w tym: Możliwość pracy z dowolnego miejsca w dowolnym czasie i tłumaczenia w edytorze online. Możliwość korzystania z aplikacji na telefon komórkowy do zarządzania projektami tłumaczeniowymi z dowolnego miejsca. Korzystanie z silników tłumaczeniowych w celu przyspieszenia tworzenia projektów. Ograniczony dostęp do projektów i zasobów w celu zapewnienia spójności Zwiększone bezpieczeństwo danych dzięki wdrożeniu podejścia „security first” (bezpieczeństwo przede wszystkim).

Moje projekty i zasoby tłumaczeniowe są bardziej bezpieczne na moim komputerze niż w chmurze.

Ciężko pracowałeś nad rozwojem swoich zasobów tłumaczeniowych, a brak ich kopii zapasowej na jakimkolwiek urządzeniu w chmurze oznacza, że jesteś narażony na utratę danych. W programie Trados Live Essential lub Trados Live Team możesz zapisać swoje zasoby tłumaczeniowe w chmurze i mieć spokój, że są one bezpieczne. Bezpośrednio z poziomu Trados Studio 2021 Service Release 2 dostępne są łatwe w użyciu kreatory, które umożliwiają zapisywanie lokalnych projektów i wsadowe przesyłanie do chmury pamięci tłumaczeniowych opartych na plikach. Po umieszczeniu w chmurze można następnie kontynuować pracę z pulpitu lub w przeglądarce, a po zapisaniu i zamknięciu pliku w obu lokalizacjach następuje jego płynna aktualizacja.

RWS ma dostęp do przeglądania i wykorzystywania wszelkich danych, które umieszczam w chmurze.

Zbudowany z podejściem security first (bezpieczeństwo przede wszystkim), nasze wdrożenie chmury zapewnia bezpieczne środowisko do zarządzania treścią i danymi. Bezpieczeństwo informacji naszych klientów jest najważniejsze i dlatego jest to kluczowy priorytet biznesowy dla RWS. Zobowiązujemy się do ochrony Państwa firmy i danych za pomocą najnowocześniejszej technologii wspierającej naszych ludzi, polityki i procedury. W rezultacie RWS nie ma wglądu w Państwa dane, ponieważ są one szyfrowane zarówno w drodze, jak i w stanie spoczynku, co zapewnia ochronę przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę Security by Design.

Skoro obaliliśmy już kilka powszechnych błędnych przekonań na temat pracy w chmurze, dlaczego nie spróbować! Dostęp do Trados Live Essential dla osób indywidualnych jest częścią pakietu przy zakupie Trados Studio 2021.