jak-zaktualizowac-tradosa-studio-po-zakupie-upgradu.webp

Jak zaktualizować Tradosa Studio po zakupie upgradu

Zakup aktualizacji Tradosa Studio oznacza:

 • Konieczność zainstalowania nowej wersji programu. Dotychczasowy Trados nie zostanie nadpisany, tylko nowszy zainstaluje się równolegle. Niestety każda nowa zainstalowana wersja nie jest świadoma istnienia poprzednika i musimy sami wskazać gdzie są nasze pamięci tłumaczeń, słowniki i inne zasoby, z których Trados korzysta.

 • Ręczne wygenerowanie nowego kodu aktywacyjnego.

Obie czynności wymagają zalogowania się na konto użytkownika Tradosa pod adresem https://oos.sdl.com.

 • W sekcji Products & Plans - Downloads jest bieżąca wersja Tradosa Studio oraz MultiTerm Desktop do pobrania i zainstalowania.

 • Nowy kod aktywacyjny należy wygenerować w sekcji Products & Plans - Licenses. Nad dotychczasowym kodem aktywacyjnym powinna być widoczna niebieska ramka informująca o dostępnej aktualizacji. Należy ją kliknąć.

  Aktualizacja Tradosa Studio - niebieska ramka

  Uwaga: w przypadku wersji Professional trzeba najpierw dezaktywować Tradosa Studio, żeby móc wygenerować nowy kod. Dezaktywacji dokonujemy po uruchomieniu Tradosa w Help - Product Activation. Żeby zapewnić sobie w miarę płynne przejście ze starszej wersji, na początek warto zainstalować tę nowszą i skorzystać z 30-dniowego okresu ewaluacyjnego. W tym czasie spokojnie można skonfigurować nowego Tradosa, poprzenosić zasoby i dopiero jak będzie wszystko gotowe dokonać dezaktywacji starszej wersji.

 • Pojawi się lista licencji, które można zaktualizować. Należy kliknąć przycisk Upgrade przy tej wersji Tradosa, dla którego chcemy wygenerować nowy kod aktywacyjny.

  Aktualizacja Tradosa Studio - przycisk upgrade

 • Na kolejny ekranie należy ustawić liczbę sztuk licencji, które chcemy zaktualizować. Jeżeli posiadamy tylko jedną licencję, należy wybrać z listy „1”. W przypadku zakupu większej liczby aktualizacji, można od razu wykonać ich kilka w tym miejscu.

  Aktualizacja Tradosa Studio - liczba licencji do aktualizacji

 • W przypadku powodzenia pojawi się kolejny ekran informujący o nowym kodzie aktywacyjnym.

  Aktualizacja Tradosa Studio - sukces

 • Od teraz nowy kod aktywacyjny będzie widoczny w sekcji Products & Plans - Licenses.

  Aktualizacja Tradosa Studio - licencje