baner niebieski ciemny z trójkątami i postacią kobiecą

NADCHODZI TRADOS 2024!

Trados na komputerach Apple Macbook, iMac i innych? Tak!

Autor: Jacek Mikrut

Od pewnego czasu odpowiedź na często pojawiające się pytanie „Czy mogę zainstalować Tradosa na Mac-u” w końcu brzmi: „tak!”. A nawet lepiej – nic nie trzeba instalować, chmurowy Trados jest gotowy do pracy zaraz po zakupie.

Chmurowy Trados w ramach systemu Language Cloud został zaprojektowany od nowa, więc różni się od Tradosa Studio – na korzyść. System jest szybki, wydajny, przejrzysty i umożliwia przeprowadzenie pełnego procesu tłumaczeniowego z weryfikacją, kontrolą jakości czy współpracą z innymi użytkownikami (w wersji Team i wyższych).

Czy klasycznie instalowany Trados Studio kiedykolwiek będzie dostępny na komputery Apple? Trudno powiedzieć. Obecnie mamy możliwość pracy z przeglądarki Na Mac-u (ale i na każdym systemie operacyjnym, np. Linux, Android) i – moim zdaniem – działa to rewelacyjnie.

Dodatkowym rozwiązaniem jest zainstalowanie Windowsa na naszym Mac-u i następnie klasycznego Tradosa Studio. Osobiście pracowałem w ten sposób przez 5 lat i to rozwiązanie również się sprawdza, aczkolwiek wymaga dosyć mocnej konfiguracji Mac-a. Ale najlepsze jest to, że chmurowy Trados oraz ten instalowany na Windowsie mogą synchronizować projekty, pamięci tłumaczeń, terminologię i inne dane! Poniżej kilka zrzutów ekranu z chmurowego Tradosa.

Przejdź do strony produktu Trados Studio Freelance na Apple iMac, Macbook i inne.

Trados Language Cloud edytor TMTrados Language Cloud widok edytoraTrados Language Cloud edytor terminologiiTrados Language Cloud pliki w projekcieTrados Language Cloud widok projektówTrados Language Cloud portal klienta