Masz Tradosa 2015 lub starszego Skorzystaj z promocji.svg

Masz Tradosa 2017, 2015 lub starszego? Skorzystaj z promocji!

Autor: Jacek Mikrut

Masz Tradosa 2017, 2015 lub starszego? Możesz skorzystać z promocji!

Ale na początek trochę historii :)

Trados Studio 2009 był swojego rodzaju startem od zera i próbą połączenia dobrze znanego Tradosa oraz aplikacji SDLX. Jak to wypadło? Zdania są podzielone. Niemniej to wersja 2009 zapoczątkowała serię, która funkcjonuje do dzisiaj.

Trados Studio 2011 dodał m.in. możliwość edycji źródła, otwieranie do tłumaczenia plików docx ze śledzeniem zmian, konfigurowalne podpowiedzi AutoSugest oraz funkcję pseudotłumaczenia przydatną przy weryfikacji struktury dokumentu.

W Trados Studio 2014 największa zmiana widoczna na pierwszy rzut oka to nowy interfejs i wstążka na wzór aplikacji Microsoftu. Z pozostałych ciekawszych nowości: autozapis, możliwość edycji TM User ID (czyli informacji o użytkowniku tworzącym jednostkę tłumaczeniową), automatyczne wyszukiwanie kontekstowe przy braku trafienia, łączenie wielu plików w edytorze, nowe opcje analizy (zablokowane segmenty jako odrębna kategoria) i więcej ustawień autopropagacji.

Wraz z Trados Studio 2015 pojawiły się funkcje jak automatyczna korekta tekstu, obsługa skanowanych plików PDF, podpowiedzi w edytorze z pamięci tłumaczeń (100%, Fuzzy Match oraz wyszukiwanie kontekstowe) i tłumaczenia maszynowego, obsługa wielojęzycznych Exceli, konfigurowanie wstążki, AnyTM (możliwość użycia dowolnej pamięci tłumaczeń w projekcie, nawet jeśli nie pasują parą językową) oraz Retrofit – importowanie zmian z pliku końcowego z powrotem do Tradosa.


A co z tą promocją?! Jeżeli posiadasz którąś z powyższych wersji Tradosa, to możesz przejść na Tradosa Studio Freelance w subskrypcji za połowę ceny w pierwszym roku. Promocja trwa do końca marca 2023.

Tradosa 2017 Freelance też możemy zaktualizować w specjalnej cenie!

Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego, napisania maila na jacek@tradospolska.pl lub telefonu pod numer 517 412 416.


I na koniec kilka zrzutów ekranu kolejno z poszczególnych wersji.

Trados Studio 2009 menu główne

trados studio 2009 menu główne

Trados Studio 2011 menu główne

trados studio 2011 menu główne

Trados Studio 2011 menu główne. Stalowy kolor wstążki oraz bocznego menu pochodzi z systemu. Oryginalny kolor aplikacji to jasnoniebieski.

trados studio 2014 menu główne

Trados Studio 2011 menu główne. Na menu widoczna jest zainstalowana wtyczka Jobs.

trados studio 2015 menu główne